ویکی ترونیک .:. از یادگیری لذت ببرید...
Image ads

معرفی سایت

 

پایگاه اطلاعاتی اسپرینگرلینک(Springer.link) که از محصولات ناشر آلمانی به نام اسپرینگر است، یکی از قوی ترین پایگاه های اطلاعاتی در حوزه های مختلف است. این پایگاه اطلاعاتی بزرگ در بخش کتابهای الکترونیکی خود حدود ۳۸۰۰۰ کتاب دارد.

اسپرینگرلینک به عنوان یکی از بزرگترین منابع اطلاعاتی جهان کار خود را از سال ۱۹۹۶ آغاز کرده است، و با به اشتراک گذاری مطالب علمی روز از آن زمان تا حال توانسته است به عنوان یکی از ممتاز ترین منابع اطلاعاتی جهان، محققیق و دانشمندان زیادی را به سوی مطالعه ی مطالب خود جذب کند.این پایگاه در سال ۲۰۰۶ حدود ۱۹۰ میلیون اربر داشته است و همچنین ۴۰ هزار مؤسسه اعم از دانشگاه ها ( همچون داشنگاه آزاد اسلامی تبریز ) کتابخانه ها و موسسات تحقیقاتی اشتراک این پایگاه را ریافت کرده اند.

اسپرینگرلینک نوشتار های چاپی و الکترونیکی زیادی از ناشران مختلف را به صورت کتن کامل ارائه می نماید. این پایگاه لینک دسترسی به بیش از چهار میلیون مدرک را فراهم نموده است که شامل۲۱۱۳   نشریه می باشد که این نشریات توسط کارشناسان خبره کاملاً بررسی شده و یک فهرست در حال افزایش از مجموعه کتاب ها، که شامل بیش از ۳۴۵۶۵عنوان کتاب و همچنین ۱۵۶ عنوان کتاب مرجع و نزدیک به ۱۰۶۲ عنوان کتاب های دوره ای در موضوعات مختلف همچون: علوم مهندسی، شیمی ومواد، زمین شناسی و محیط زیست، علوم کامپیوتر، پزشکی، علوم انسانی و جامعه شناسی و حقوق، ریاضیات و آمار، فیزیک و ستاره شناسی، بازرگانی و اقتصاد، معماری و طراحی و هنر، علوم رفتاری، علوم پزشکی زیستی و حیاتی، محاسبات پیشرفته و طراحی وب را فراهم می نماید.

موارد ذکرشده در این مطلب و همچنین بسیاری از مباحث دیگر که در مجال این مطلب نمی‌گنجد همچون اعتبار علمی بالا، به روز بودن کتاب ها و… باعث شده تا این پایگاه علمی با وجود پایگاه های مختلف قدرتمندی همچون ScienceDirect و دیگر پایگاه های معتبر همواره جزو برترین و پر مخاطب ترین پایگاه های علمی جهان باشد.

نکته‌ی جالب توجه که جا افتادگی این منبع اطلاعاتی بزرگ را گواهی میدهد وجود برنامه‌های کاربردی (اپلیکیشن) های متعدد که جهت دسترسی و استفاده‌ی آسان از سایت و مطالب و کتاب‌های موجود در آن است.

برای ورود به صفحه‌ی اصلی سایت اسپرینگرلینک اینجا کلیک کنید و یا http://link.springer.com را در نوار آدرس مرورگر خود کپی نمائید.

شما می توانید پس از ورود به سایت از باکس جستجو، موضوع مورد نظر خود را وارد کرده و لیستی متنوع و جامع مرتبط با خواسته‌ی خود را دانلود و استفاده نمائید.

 

 

 

 

 

سایت ساینس دایرکت (ScinceDirect) یکی از بزرگترین مراجع علمی جهان در حوزه‌ی به اشتراک گذاری مقالات علمی در بسیاری از زمینه هاست.

این کتابخانه‌ی دیجتال آنلاین محصول شرکت هلندی الزویر می باشد.Elsevier یکی از بزرگترین ناشرین مطبوعات پزشکی و علمی جهان است. این مؤسسه در آمستردام قرار دارد. در حالی که در آمریکا، انگلستان و جاهای دیگر نیز فعالیت‌های مهمی دارد.. شرکت Elsevier یک ناشرچند رسانه ای پیشرو می باشد که محصولات و خدمات علمی، فنی پزشکی را در سراسر دنیا منتشر می کند. از جمله این خدمات می توان به پایگاه ساینس دایرکت اشاره کرد.

این پایگاه اطلاعاتی عظیم در حدود 11 میلیون مقاله از 2500 مجله، 6000 کتاب الکترونیکی، کتاب های مرجع و دستنامه را شامل می‌شود(این آمار تا سال 2013 هستند).

پایگاه ساینس دایرکت در بردارنده‌ی موارد زیر است:

 

  • یش از یک چهارم اطلاعات علمی دنیا در زمینه فنی مهندسی و پزشکی بصورت آنلاین
  • بیش از ۳۷۰۰ مجله علمی داوری شده
  • بیش از ۲۵۰۰۰ کتاب
  • بیش از ۱۳ میلیون مقاله تمام متن
  • دسترسی به اطلاعات مقالات مربوط به شماره های قدیمی مجلات از جلد اول
  • دسترسی به اطلاعات مقالات در حال چاپ
  • امکان دسترسی به میزان استنادات مقالات از طریق اتصال به بانک Scopus

 

 

مقاله های این سایت در چندین زمینه مختلف ارائه می شوند:

کشاورزی و علوم زیستی، هنرها و علوم انسانی، بیوشیمی، ژنتیک وزیست شناسی مولکولی، تجارت، مدیریت و حسابداری، مهندسی شیمی، شیمی، علوم تصمیم گیری، زمین و علوم سیاره ای، اقتصاد، اقتصاد سنجی و مالی، مهندسی، محیط زیست، ایمنی شناسی و میکروبیولوژی، علوم مواد، ریاضیات، پزشکی و دندانپزشکی، علوم اعصاب، پرستاری، فارماکولوژی، سم شناسی و علوم دارویی، فیزیک و ستاره شناسی، روانشناسی، علوم اجتماعی، دامپزشکی و علوم دامی.

اغلب مقالات این سایت به صورت رایگان در دسترس عموم است ولی جهت دسترسی به فایل های متن کامل(Fullltext) برخی از مقالات باید آن مقاله را خریداری کرد. عضویت در این سایت نیز به دو صورت اشتراک عادی و اشتراک سفارشی می باشد.پس از عضویت در سایت شما می توانید محیط حساب خود را شخصی سازی کنید، و می توانید برای خود علاقه مندی و کلی امکانات دیگر اظافه کنید.

برای اطلاعات بیشتر راجع به این پایگاه اطلاعاتی و همچنین روش ها و تکنیک های دانلود و استفاده از امکانات سایت می توانید به سایت های علمی فعال در این زمینه همچون ایران پیپر مراجعه نمائید.

© تمامی حقوق برای ویکی ترونیک محفوظ است. طراحی و اجرای سایت : theSKYdesign

Powered by keepvid themefull earn money